AKTIVNOSTI V CELJU  DOMOVEKONOMIJAKULINARIKATEHNIKAKORISTNE INFO
 
 
  Nogometni stadion Celje  

 

  TURIZEM
ANKARAN
BLED
BOHINJ
CELJE
Aktivnosti v Celju
Legende in miti
Stari grad Celje
Šmartinsko jezero
Turizem v Celju
Zgodovina Celja
Znamenitosti cerkva
Znamenitosti mesta
Znamenitosti narave
Znamenitosti spomin
Znamenitosti stavb
IZOLA
KOBARID
KOPER
LJUBLJANA
MARIBOR
MURSKA SOBOTA
NOVA GORICA
PIRAN
PORTOROŽ
POSTOJNA
PTUJ
SEČA
SEČOVLJE
SEČOVELJSKE SOLINE
STRUNJAN
Atletski stadion Kladivar
Na atletskem stadionu Kladivar, ki je bil izgrajen leta 1950 in obnovljen 1996, je 1500 sedišč in 1000 stojišč. Upravljalec stadiona je Atletsko društvo Kladivar, ki organizira atletske šole za otroke in mladino. Vpis je možen kadarkoli, tudi med letom. Na stadionu, h kateremu spada tudi pokrita dvorana, se je s strokovnim trenažnim procesom v vrhunsko športnico razvila Martina Ratej, ki dosega odmevne rezultate v evropskem merilu. Začetki atletske dejavnosti segajo v začetek 20. stoletja, ko je na območju današnjega stadiona vadbo izvajalo celjsko telovadno društvo Sokol. Pred drugo svetovno vojno je bilo območje v glavnem travnato, z nekaj hišami in pripadajočimi gospodarskimi poslopji ter industrijskimi objekti ob robovih travnika. Malo pred izbruhom svetovne vojne je bilo zgrajeno travnato nogometno igrišče, od leta 1948 do 1950 pa je potekala izgradnja novega stadiona. Stadion je bil v uporabo predan septembra 1950 in velja za prvi atletski stadion v Jugoslaviji. Leta 1964 se je pričela gradnja športne dvorane s pokrito tribuno, ki je zamenjala obstoječe lesene tribune. V naslednjih desetletjih je stadion sledil tehničnemu razvoju, s prenovami in posodobitvami pa je dobil današnjo podobo.


Adrenalinski park Zorb Ekopool Celje
Zorb je ogromna žoga, narejena iz posebnega PVC-ja. Premer Zorba je 3.30 m, v njem pa je 13 kubikov zraka, tako da ste med kotaljenjem od zemlje vedno ločeni s 70 cm zraka. Lahko bi rekli, da ste pripeti v žogi, ki je znotraj žoge. V Zorb centru ponujajo tudi spust v ti. Harness Zorbu - zorbu za dve osebi, ki sedita ena nasproti drugi in sta pripeti vsaka na svoj sedež. Steza je dolga približno 130 metrov, pred koncem pa vas čaka ovinek, ki je edini v Evropi. Vse ostale steze so namreč ravne. Ker je pri zorbanju varnost na prvem mestu, obstajajo določeni limiti: udeleženci lahko tehtajo največ 100 kilogramov in morajo biti visoki najmanj 145 centimetrov.


Badminton in tenis na celjskem sejmišču
Badminton postaja vedno bolj priljubljena oblika rekreacije za otroke, mladostnike in posameznike v tretjem življenjskem obdobju. Klub Nirvana v hali D celjskega sejmišča upravlja z osmimi igrišči za badminton in dvema tenis igriščema. V klubu še posebej skrbijo za najmlajše športnike, ki se v badminton šoli za najmlajše lahko naučijo veščin igre z loparjem. Osnovnošolci in srednješolci iz celjske regije lahko svoje znanje pilijo tudi v času počitnic, ko jim je na voljo organizirano brezplačno počitniško igranje badmintona in tenisa. Odraslim ljubiteljem belega športa in badmintona pa so, za usvojitev osnovnih prvin ali izpopolnjevanje tehnike znanja, na voljo deseturni individualni ali skupinski tečaji. Običajne ure badmintona popestrijo klubski turnirji, ki so tako priložnost za merjenje moči kot povod za druženje in spoznavanje. Pridružite se jim in razgibajte svoje življenje.


Bob kart na Celjski koči
Poletno sankališče Bob kart se razprostira po pobočju smučišča Celjska koča. Proga je dolga kar 800 m in ponuja tako drzne spuste kakor tudi ležerno vožnjo, popeljete pa se lahko sami ali s svojim malčkom. Poletno sankališče Bob kart se razprostira po pobočju smučišča Celjska koča. Proga je dolga kar 800 m in ponuja tako drzne spuste kakor tudi ležerno vožnjo, popeljete pa se lahko sami ali s svojim malčkom. Bob kart Celjski dirkač je prvo tovrstno sankališče v Sloveniji. Največja dosežena hitrost proge je 40 km/h. Vožnja traja povprečno slabi 2 minuti, odvisno od hitrosti vožnje.


Dvorana Golovec
V okviru kompleksa športnorekreativnega centra Golovec se nahaja tudi dvorana Golovec - hala A, ki je večnamenski objekt s površino 5000 m² in kapaciteto do 3200 sedežev. Dvorano pretežno uporablja ženski Rokometni klub Celje Celjske mesnine, ki v njej izvaja trenažni proces članic in mladinske ekipe.


Dvorana Zlatorog Celje
Igre z žogo so v Celju od nekdaj priljubljena športna panoga, ki privablja množice navdušencev in profesionalnih športnikov. V času od osamosvojitve so med kolektivnimi športi daleč najuspešnejši celjski rokometaši, ki že vrsto let nastopajo v evropski klubski rokometni eliti. V Dvorani Zlatorog, ki je bila zgrajena leta 2004 z namenom zagotavljanja vrhunskih pogojev za razvoj rokometnega športa, ima sedež Rokometni klub Celje Pivovarna Laško. Za najuspešnejšo klubsko sezono vsekakor šteje sezona 2003/2004, ko so Celjani osvojili naslov evropskih prvakov in nato postali še zmagovalci evropskega super pokala. Zaradi rokometa Dvorana Zlatorog redno gosti vrhunske športne prireditve. Najbolj odmevna dogodka doslej sta bila evropsko prvenstvo v rokometu in evropsko prvenstvo v košarki.


Fitnes na prostem na Špici
Meščankam in meščanom, ki jih mika telovadba v naravi, je v neposredni bližini Letnega kopališča na voljo fitnes na prostem. Ob sprehajalni in tekaški stezi ob Savinji se nahaja sedem vadbenih naprav z jasnimi navodili za uporabo. Za vadbo ne potrebujete posebne opreme, naprave pa so zasnovane tako, da so primerne in varne tudi za starostnike. Z občasno rabo fitnesa na prostem boste izboljšali delovanje srca, poskrbeli za boljšo presnovo, dvignili nivo energije ter izboljšali počutje.


Grmada nad Celjem
Grmada predstavlja priljubljeno pohodniško točko. Nahaja se južno od Celja, nad vasjo Zagrad. Narava je poskrbela, da je dostop do Grmade možen iz treh smeri različnih zahtevnosti. Prva pot vodi po klasični planinski poti na Celjsko kočo, po razcepu pa nadaljuje preko grebenov na Grmado. Nad vrhom prvega grebena najdemo naravno steno, ki je nekoč veljala za priljubljeno plezališče. Danes je stena del naravnega parka Natura 2000 in je gnezdišče zaščitenih ptic, zato spomladi in poleti plezanje po njej ni dovoljeno. Z vrha Grmade, kjer stoji veliki križ, se ponuja izreden razgled na Posavsko hribovje, Stari grad, mesto Celje in Savinjsko dolino.  Ob lepi vidljivosti pogled seže vse do Julijcev, Karavank in Kamniško-Savinjskih Alp do Pohorja.  Na jugovzhodnem pobočju Grmade se nahaja tudi Pečovniška koča, ki je odprta ob vikendih in praznikih. Zgradili so jo planinci Planinskega društva Grmada Celje kot nadomestno gradnjo na mestu bivše Kumrove domačije. Gradnja je trajala od leta 2003 do 2006, koča pa je zgrajena na tradicionalen gozdarski način in je v celoti iz lesenih brun. Stavba zelo lepo sovpada z okoljem, saj jo obkrožajo starodavni gozdovi.  Kozolec »Toplar«, ki stoji v neposredni bližini koče, nosi častitljivo letnico nastanka 1885. Leta 2003 so ga planinci odkupili v bližnji vasi Šentjanž pri Svetini in ga s prestavitvijo na novo lokacijo rešili zanesljivega propada. Na prednjo stran kozolca so alpinisti pritrdili osem metrov visoko plezalno steno.


Hokej na ledu
Dvorana drsališča ponuja 1800 m² ledenih površin in 400 sedežev za obiskovalce športnih prireditev. Od oktobra do marca na drsališču v Mestnem parku potekajo treningi hokejistov. Aktivnosti hokejskega kluba se začnejo septembra, ko organizirajo brezplačno šolo drsanja za otroke, ki lahko nato nadaljujejo z organizirano vadbo hokeja. Članska ekipa Hokejskega kluba Celja nastopa v sezoni 2014/2015 v mednarodnem tekmovanju INL (International League) in v državnem prvenstvu članov. V klubu se zavzemajo za strateški razvoj hokeja v Celju, tudi z vidika prijaznosti do celotnih družin. Lep primer tega je možnost učenja drsanja in osnov hokeja za starše, ki pripeljejo otroke na trening. Že nekaj let se izvaja celo »Fotr liga« - skupina očetov hokejistov vadi dvakrat na teden in je lani sodelovala na pokalu veteranov na Madžarskem. Ker pa so se za veščine hokeja zanimale tudi mame, se lahko dvakrat na leto, za božič in ob zaključku sezone, tudi one pomerijo s svojimi otroki. Hokej s tem postaja zabava tako za otroke kot starše. Na drsališče ste vabljeni vsi, ki uživate v vragolijah na ledu.


Letno kopališče Celje
V poletnem času se vodne dejavnosti iz zimskega kopališče Golovec preselijo na Letno kopališče, ki že skoraj 60 let predstavlja tradicionalno poletno zbirališče Celjanov. Nahaja se ob obrežju reke Savinje, v neposredni bližini mestnega središča in meri 2,3 hektarje. Kopalcem je na voljo več kot 1700 m² vodnih površin, vključno s 50-metrskim bazenom za plavalce in novim otroškim bazenom v obliki treh barvnih krogov, ki je opremljen z atraktivnimi igrali. V kompleks letnega kopališča spadata urejeni igrišči za odbojko na mivki in košarkarsko igrišče, ki služi tudi ljubiteljem malega nogometa.


Kegljišče Golovec
Kegljišče Golovec je avtomatizirano kegljišče z desetimi stezami, ki otrokom, mladini in starejšim občanom ter invalidom ponuja rekreacijo, omogoča vrhunske pogoje za razvoj tekmovalnega kegljanja ter gosti odmevna mednarodna kegljaška tekmovanja. Med drugim je gostilo tudi svetovno prvenstvo, svetovni pokal in številna mednarodna klubska tekmovanja. Obratuje od oktobra do junija.


Kolesarstvo
Celje zaradi razgibanega terena velja za odlično izhodišče za kolesarjenje. Turiste in obiskovalce navdušujejo kolesarske poti, ki pripeljejo do raznih turističnih znamenitosti. Športnikom in rekreativcem so na voljo tudi ceste, ki vodijo do zanimivih okoliških destinacij – Šmartinskega jezera, Starega gradu, Anskega vrha, Kunigunde, Šmohorja, Brnice, Svetine, Celjske koče. Predvsem slednja že dolgo slovi kot privlačen cilj kolesarjev, hkrati pa je izhodišče za zahtevnejše ture po Kozjanskem gričevju. Na Celjski koči si lahko ustrezno opremo tudi izposodite, pripravili pa so vam seznam kolesarskih poti, podprt s sodobnimi interaktivnimi zemljevidi na mobilnih telefonih. Na voljo so različno zahtevne poti za kolesarje vseh tipov, podrobnejše informacije pa dobite na recepciji hotela. Ne glede na izbrano pot zagotavljamo, da vas bo povsem prevzela čudovita pokrajina, ki nudi nepozabne razglede, zanimivosti naravne in kulturne dediščine ter seveda mnoge priložnosti za postanek in krepčilo.


Konjeniški center Škofja vas
Konjeniški klub Celje ima svoj center v Škofji vasi pri Celju. Klub ima dolgo, petdesetletno tradicijo. Danes klub šteje okoli 120 članov, od tega je nekaj rednih tekmovalcev. Odnos med inštruktorji in jahači je sproščen in odprt. Če ste zainteresirani, prijatelji živali in ste radi v prijetni družbi, se jim pridružite! V klubu poteka več dejavnosti: začetni in nadaljevalni tečaji jahanja, šola jahanja in skakalna šola. Možno je opravljanje izpitov jahač 1, jahač 2 in pridobivanje tekmovalne licence. V klubu prav tako izvajajo hipoterapijo, posebno fizioterapevtsko metodo, ki izkorišča konjevo gibanje za izboljšanje otrokove drže, ravnotežja, koordinacije in celostne funkcije. Hipoterapija ima edinstvene in nenadomestljive lastnosti -  uporabnikovo telo postavlja v sedeči položaj in stimulira gibalne vzorce, ki so zelo podobni človeški hoji.  V klubu izvajajo tudi terapije s pomočjo konj. Ta zanimiva metoda izhaja iz različnih pedagoških, psiholoških, psihoterapevtskih in socialnointegrativnih pristopov in zajema celostni pristop do uporabnika, saj enakomerno posega na vsa področja človekovega delovanja: na motorično, kognitivno, socialno in čustveno.


Miklavški hrib v Celju
Miklavški hrib je s srednjeveško cerkvico in strmimi gozdnimi pobočji, ki se vzpenjajo nad mestom, ena najznačilnejših celjskih vedut. Na območju hriba je bila leta 2007 odprta nova mreža gozdnih poti z izhodišči v Mestnem parku, pri Heraklejevem svetišču in na Polulah. Poti vodijo do cerkve sv. Miklavža in do za marsikoga najlepše celjske razgledne točke, ki je po več kot 40-ih letih ponovno odprta za javnost – starega vodnega stolpa. Z njega so staro mestno jedro, reka Savinja in Stari grad kot na dlani, pogled pa seže vse do Paškega Kozjaka, Konjiške gore in Pohorja.


Mestna plaža Celje
Zavod Celeia Celje je leta 2009 v koncept projekta „Poletje v Celju, knežjem mestu“ poleg že uveljavljenih prizorišč (Stari grad Celje, Vodni stolp, atrij Celjskega mladinskega centra) uvedel novo lokacijo, poimenovano mestna plaža. Mestna plaža se nahaja ob promenadi ob Savinji, v neposredni bližini lapidarija Pokrajinskega muzeja, in izjemno domiselno povezuje reko ter travnato površino. Po horizontali sega vse do otroškega igrišča. V nadvse kratkem času je postala priljubljeno zbirališče Celjanov in prepoznavno prireditveno prizorišče.


Mestni park Celje
Poplavna ravnica na desnem bregu Savinje pod Miklavškim hribom, ki so jo nekoč imenovali Savinjski travnik, je po letu 1856 začel spreminjati podobo. Ivan Orešnik, lastnik Kapunovega dvora, je namreč vzdolž rečnega brega dal zasaditi dvojni drevored divjih kostanjev. Tako je nastala obrečna promenada - osnova sedanjega mestnega parka. V park nas iz mestnega jedra popelje brv čez reko Savinjo. Sprehajalcem se v objemu mogočnih dreves in skrbno urejenih zelenic ponudijo mnoge sprehajalne poti, kjer lahko uživajo v lepi okolici in se spočijejo na klopcah. Otrokom so na voljo sodobna in zabavna igrala, rekreativcem pa teniška igrišča in drsališče. Park je priljubljena izhodiščna točka za sprehajalce in pohodnike, saj se v njem prične srčna pot na bližnji Anski vrh in Miklavški hrib, od koder se ponuja čudovit razgled na Celje, Stari grad Celje in okolico. Vzpetino nad parkom pokriva mestni gozd, ki je prepreden s številnimi urejenimi sprehajalnimi potmi.


Mestni gozd
Številne študije dokazujejo, da so gozdne površine izjemnega pomena za dobro počutje meščanov. Posebna mikroklima in spokoj, ki ju najdemo med zelenimi velikani, nista primerna zgolj za sprehode in rekreacijo, temveč dvigujeta razpoloženje in pozitivno vplivata na duhovno stanje. Gozdovi so zato nepogrešljiv vir dobre volje, miru in navdiha za ljudi vseh starosti. Celje se ponaša z velikim in lično urejenim mestnim gozdom, ki skozi celotno leto privablja obiskovalce, sprehajalce in rekreativce. Umeščen je ob južni rob mesta, pod Anski vrh in Miklavški hrib, ter je s svojimi 94.hektarji gozdnih površin in 14.kilometri opremljenih sprehajalnih poti največja urejena javna zelena površina v Celju. Projekt »Mestni gozd Celje« je bil na pobudo krajevne enote Zavoda za gozdove Slovenije zasnovan leta 1996 s ciljem trajnostne ureditve, zavarovanja in upravljanja gozdnih površin tako, da bodo te lahko v polnosti dosegale svoje ekološke in socialne funkcije. Dolgoročna strategija, ki jo je sprejel celjski Mestni svet, kaže rezultate še danes. Mestna občina Celje je denimo nedavno postala nosilna partnerica mednarodnega projekta »Gozdovi za mesta – GREEN4GREY«. V njegovem okvirju je postal mestni gozd bogatejši za sedem doživljajsko-rekreativnih in eno izobraževalno-izkustveno pot, otroško igrišče na tretji jasi, prireditveni oder ter drevesno opazovalnico. Meščani se tako lahko veselijo spoznanja, da jim bo čudovito urejeno zeleno zavetje še dolgo le sprehodek stran!


Nogometno igrišče Olimp
Na številnih lokacijah v Celju poteka organizirana vadba nogometa.Med njimi je tudi nogometni stadion Olimp, ki je namenjen predvsem treningom in tekmam mlajših selekcij. Gre za prvo igrišče v Celju z umetno travo, ponaša pa se tudi s sodobnim sistemom razsvetljave. Igrišče in spremljajoči objekt sta bila leta 1998 popolnoma obnovljena.


Nogometno igrišče Skalna klet
Nogometni stadion Skalna klet je osrednji vadbeni center za člansko kategorijo nogometnega kluba Celje. Tu so nogomet začeli igrati že davnega leta 1904, v času nemškega športnega kluba Atletik. Skalna klet je bila po ukinitvi igrišča na Glaziji osrednje prizorišče ligaških iger v nekdanji republiški, danes državni ligi. Leta 1993 je pred prvim nastopom NK Celje v evropskih pokalih doživela temeljito prenovo, ki se je nadaljevala tudi kasneje, predvsem v letu 1995 z izgradnjo dodatne tribune in prenovo klubskega objekta.


Nogometni stadion Arena Petrol
Najsodobnejši nogometni objekt v Celju je nedvomno nogometni stadion Arena Petrol, kjer so ob vrhunski travnati površini zgrajene tribune s skupno kapaciteto 13.600 obiskovalcev.  Začetek gradnje stadiona sega v leto 1999, uradno odprtje pa je z izgradnjo vzhodne tribune sledilo leta 2003. Do leta 2008 so bile nato zgrajene še preostale tribune. Stadion s svojo sodobno infrastrukturo zadostuje vsem pogojem evropske nogometne zveze, tako da lahko služi kot prizorišče tekem najvišjega klubskega in reprezentančnega nivoja.


Pot na Celjsko kočo
V Celju najdemo številne označene gozdne poti, ki pohodnikom omogočajo gibanje v lepem naravnem okolišu. Za to vrsto rekreacije potrebujemo zgolj športna oblačila, primerno obutev in po potrebi pohodne palice. Med priljubljenejše pohodniške destinacije nedvomno spada Celjska koča. Klasična smer na kočo se prične pri gasilskem domu v Zagradu, na vzhodni strani parkirišča, kjer se nahajajo prve markacije. Pot ni zahtevna in je dobro označena; delno poteka po asfaltirani cesti, delno pa po dobro utrjeni planinski poti. Na približno polovici poti se le-ta razcepi, in sicer na strmo pot čez Grmado in manj zahtevno pot mimo Trobiševe bukve, 200 let starega drevesa zavidljivih dimenzij, ki je zaščiteno kot naravni spomenik. Širok kolovoz, s katerega se kmalu v levo odcepi pot k Pečovniški koči, pa se višje spremeni v makadamsko cesto, kateri nato sledimo vse do Celjske koče. Seveda pa na Celjsko kočo vodijo še številne druge poti, na primer tista čez Vipoto, pa pot čez Suhi potok, skozi Hudičev graben, skozi Bojanski graben ali pa čez Tolsti vrh.


Pustolovski park Celjska koča
Okolju prijazen pustolovski park je zasidran med drevesnimi debli in krošnjami na Celjski koči. S poligoni za vse starostne skupine (predšolski otroci, otroci do 15 let, odrasli) ponuja možnost vsestranske rekreacije ter spoznavanje okolja na drugačen način. Park tvorijo tri proge različnih težavnostnih stopenj s skupno 32 vadbenimi elementi, ki obljubljajo pustolovščino za vse tipe adrenalinskih navdušencev.


Sprehajalna in tekaška pot ob Savinji
Pot ob Savinji je priljubljeno sprehajališče in tekališče Celjanov. Pot je nastala ob ureditvi poplavne varnosti porečja Savinje, ko je bila prilagojena sprehajalno-tekaškim namenom. Najpriljubljenejši odsek poti je speljan ob letnem kopališču, mimo priljubljenega zbirališča Celjanov na Špici. Ob Levški brvi se pot nadaljuje do Kasaz ali pa nas ob prečkanju brvi vodi skozi gozd mimo Petrička do Čopovega mostu. Tek številnim občanom in občankam pomeni rekreativno obliko udejstvovanja v športu. Z ureditvijo tekaških poti želimo v Mestni občini Celje prispevati k razvoju in ohranjanju zdravega načina življenja občanov in obiskovalcev našega mesta.


Šmartinsko jezero
Šmartinsko jezero se nahaja v neposredni bližini Celja in je s svojo razgibano obalo ter zanimivo okolico privlačna izletniška točka. Nastalo je leta 1970 in meri 113 ha vodne površine. Poleg svoje prvotne funkcije zadrževalnika visoke vode sta se jezero in okolica z leti spremenila v rekreacijsko, športno in turistično območje, ki je iz leta v leto bolj priljubljeno. S svojo idilično, neokrnjeno naravo, pestro ponudbo, predvsem pa varno in urejeno potjo do vode Šmartinsko jezero privablja in navdušuje vse generacije obiskovalcev. Številni sprehajalci, rekreativni tekači, kolesarji in seveda štirinožni prijatelji so vsak dan na poti k istemu cilju – na Šmartinsko jezero. Izposoja čolnov, kajakov in plovil na nožni pogon (»pedolinov«) omogoča rekreacijo na vodi, po njem pa vozi tudi ladjica Jezerska kraljica. Jezero je vsled bogatega vodnega življenja pravi raj za športni ribolov, v bližini sta na voljo igrišče za golf in najem prostorov za piknik.


Športno društvo Gabrje
Športno društvo Gaberje je organizacija z bogato in razgibano tradicijo na področju športnorekreativnih dejavnosti. Pred drugo svetovno vojno je bilo znano kot Sokol, po njej kot Partizan in pozneje kot ŠD Gaberje, vseskozi pa je sledilo svojemu osnovnemu poslanstvu – spodbujanju otrok, mladine in starejših k dejavnemu načinu življenja. ŠD Gaberje vse zainteresirane vabi v svoj športni dom, kjer v treh telovadnicah in na večnamenski zunanji ploščadi ponujajo različne igre z žogo, tenis, namizni tenis in balinanje. Vsako leto izvajajo tri tradicionalne društvene akcije: Cicibaniado, v okviru katere se najmlajši urijo v spretnostnem poligonu, Frenkov in Božičev memorial, ki je vseslovenski turnir v namiznem tenisu za veterane in Gaberiado, športno-zabavno druženje krajanov MČ Gaberje. Namen vseh dejavnosti je promocija zdravega načina življenja.


Športno letališče Celje
Športno letališče Celje se nahaja v Medlogu s cestnim dohodom v naselju Levec. Upravitelj letališča je Aeroklub letalska šola Celje, ki skrbi za preko 90.000 m² letaliških in vzletnih površin. Na letališču se izvajajo dejavnosti jadralnega in motornega letenja ter letalskega modelarstva. Aeroklub izvaja tudi šolanje pilotov jadralnih in motornih letal. V Celju se lahko udeležite panoramskega poleta s štirisedežnim motornim letalom Cessna 172, ki popelje do tri potnike. Polet lahko prilagodite svojim željam ali izberete katero izmed predlaganih destinacij upravitelja letališča. V neposredni bližini letališča se nahajata tudi dve tenis igrišči, kjer potekajo rekreacijske in družabne dejavnosti.  Med tekmovalnimi rezultati Aerokluba letalska šola Celje izstopa jadralno letenje, v katerem so osvojili več naslovov državnih prvakov v vseh tekmovalnih razredih (klubski, 15 m in odprti razred). Za zadnja leta je značilna popolna prevlada celjskih tekmovalcev v odprtem razredu. Klub dosega dobre rezultate tudi na mednarodnih tekmovanjih ter prvenstvih.


Športno plezanje
Športno plezanje postaja vedno bolj priljubljen šport. Na OŠ Lava so leta 2009 zgradili prizidek s plezalno steno, ki omogoča izvajanje programov športnega plezanja. Stena omogoča rekreacijsko plezanje, tečaje za začetnike in nadaljevalne tečaje za najmlajše. Tečajniki ob uspešni zaključitvi pridobijo naziv športni plezalec, ki je pogoj za plezanje v urejenih naravnih plezališčih. V telovadnici na Lavi, na moderni balvanski steni, ki je bila v letu 2012 obnovljena in povečana, potekajo tudi treningi tekmovalcev ŠPO - PD Celje Matica. Stena omogoča treninge najboljšim športnim plezalcem, med katerimi velja izpostaviti svetovnega podprvaka v balvanskem plezanju Jerneja Krudra in njegovo mlajšo sestro Julijo, ki v svoji kategoriji posega po najvišjih rezultatih na mednarodnih tekmah.


Tenis v Lokrovcu
Športno društvo Lokrovec je svoja vrata odprlo davnega leta 1990. V samem začetku je bilo na dveh igriščih tenis možno igrati le v poletnem času, od leta 1995 pa je to zahvaljujoč ogrevanemu in osvetljenemu balonu možno skozi celo leto. Pomembna novost za sezono 2014/2015 je nov balon. V teniškem centru v Lokrovcu je s predhodno rezervacijo igranje možno vsak dan v tednu, od 8. do 23. ure (po 19. uri potekajo večerni termini pod reflektorji). S pričetkom tekoče letne sezone bo za preglednost zasedenosti igrišč skrbel spletni sistem rezervacij. Med šolskim letom se na igriščih odvija tudi teniška šola za otroke in odrasle. V času počitnic organizirajo še 10- in 20-urne tečaje tenisa za otroke in odrasle ter poletne kampe za otrok.


Tenis v Mestnem parku
Ob drsališču v Mestnem parku se nahajajo urejena in prijetno osenčena teniška igrišča. Teniški center premore nov teniški balon s tremi pokritimi igrišči, čez poletje pa na petih zunanjih igriščih poteka vadba za vse generacije. Teniški klub Celje otrokom ponuja teniško šolo z rekreativnimi in tekmovalnimi programi. V neposredni bližini igrišč najdete sodobno opremljen lokal in urejeno otroško igrišče, kjer najmlajši na otroških igralih počenjajo vragolije.


Veslaški center na Špici
Sodoben kajakaški center na Špici v Celju dopolnjuje športno-rekreativno, turistično, izletniško in gostinsko ponudbo ob Savinji. To je domovanje Kajak kanu kluba NIVO Celje, ki že sedmo desetletje združuje ljubitelje veslanja (kajak in kanu) na divjih vodah. Skozi zgodovino kluba se je zvrstilo lepo število odličnih športnikov, kot so sestre Cankar, Matjaž Murgelj, Dušan Konda, Pavel Kuralt … V zadnjem času je njihov najboljši član Simon Brus, ki se ob zlatih medaljah z EP, dvakratni osvojitvi DP in številnih drugih medaljah ponaša z zlatom s prvih mladinskih olimpijskih iger v Singapurju 2010. Ob njem se že kalijo nove generacije mladih kajakašev, ki s svetovnih in evropskih mladinskih prvenstev prinašajo številna odličja. Center stoji ob priljubljeni sprehajalni poti ob Savinji, ob njem pa je urejen fitnes na prostem. Ne preveč zahtevna kajakaška proga v strugi Savinje je primerna za rekreativce in predvsem za trening mlajših selekcij, kar s pridom uporabljajo tudi drugi slovenski klubi. Na njej organizirajo tekmovanja v okviru Kajakaške zveze Slovenije. V klubu si lahko ob plačilu letne članarine izposodite osnovno opremo. Center stoji ob priljubljeni sprehajalni poti ob Savinji, ob njem pa je urejen fitnes na prostem. Ne preveč zahtevna kajakaška proga v strugi Savinje je primerna za rekreativce in predvsem za trening mlajših selekcij, kar s pridom uporabljajo tudi drugi slovenski klubi. Na njej organizirajo tekmovanja v okviru Kajakaške zveze Slovenije. V klubu si lahko ob plačilu letne članarine izposodite osnovno opremo. V poletnih mesecih se na prizorišču ob kajakaškem centru odvijajo tudi različne zabavnoglasbene prireditve oziroma koncerti različnih zasedb, vključno s tradicionalnim prvomajskim kresovanjem. V klubski kavarni in piceriji Špica si sprehajalci lahko privoščijo počitek med sprehodom ob Savinji. Za razna predavanja, sestanke in predstavitve je na voljo manjša dvorana za 50 ljudi.


Zimsko kopališče Golovec
V sklopu ŠRC Golovec se v hali B nahaja zimsko kopališče, ki je bilo leta 2010 prenovljeno in energetsko sanirano. Rekreativci in aktivni športniki se lahko plavanja in drugih vodnih športov udeležujejo skozi vse leto. Od oktobra do junija jim je na voljo zimsko športno kopališče Golovec s pokritim 25-metrskim bazenom z osmimi programi. Neplavalcem in najmlajšim je namenjen manjši bazen. Kopališče redno gosti tečaje plavanja za mladino in odrasle. Občasno na njem prirejajo tudi državna plavalna prvenstva. Na kopališču izvajajo tudi rekreacijski program vodne košarke in vaterpola.


                                            
 

2018. Gregor Babšek. Vse pravice pridržane. Kontakt +386 (0)70 515 432 ali po elektronski pošti.